TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

MILITARNA ORTEZA KRĘGOSŁUPA

Zespół bólowy kręgosłupa jest jedną z najczęstszych dolegliwości wśród zawodowych żołnierzy. Wzmożona aktywność fizyczna i duże obciążenie na skutek dźwigania ciężarów, prowadzi do kompresji kręgów lędźwiowych i powoduje ich stopniowe zmiany zwyrodnieniowe. Taka sytuacja może skutkować kompresją nerwów i dawać wiele objawów neurologicznych i bólowych.

Stenoza kręgosłupa

Nasza militarna orteza kręgosłupa 4ARMY-TX-01 doskonale odciąża odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej.

Orteza 4ARMY-TX-01 to anatomiczna orteza kręgosłupa wykonana ze wzmocnionego surowca ProFit™, charakteryzującego się dużą wytrzymałością, miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do kończyny i gwarantuje właściwą kompresję zabezpieczonej części ciała.

ProFit™ to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny. Materiał odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Zapewnia również utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Struktura surowca ProFit™ gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. ProFit™ jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.

Orteza posiada pasy dociągowe wykonane z gumy ortopedycznej AirRubber™ oraz tylną pelotę wykonaną z tworzywa.

AirRubber™ charakteryzuje się przewiewnością oraz jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu i ułatwia odprowadzanie potu od ciała pacjenta. Dodatkowo sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.

4ARMY-TX-01

Militarna orteza 4ARMY-TX-01 to lekko elastyczna orteza kręgosłupa, która doskonale amortyzuje wstrząsy i odciąża kręgi lędźwiowo-krzyżowe w trakcie dźwigania ciężarów, skakania czy biegania. Orteza doskonale zwiększa ciśnienie jamy brzusznej, powodując tym samym zmniejszenie obciążenia dysków kręgosłupa.

zmniejszenie obciążenia dysków kręgosłupa

Dodatkowo, umiejscowione w tylnym panelu anatomicznie wyprofilowane stalki aluminiowe, przejmują część sił zewnętrznych i odciążają tkanki przykręgosłupowe, a także dodatkowo stabilizują, chroniąc przed ich skręceniem.

4ARMY-TX-01

Doskonały, anatomiczny krój, wzmocniona konstrukcja i oddychający, lecz solidny materiał pozwala na używanie naszej ortezy kręgosłupa 4ARMY-TX-01 nawet w wyjątkowo ekstremalnych warunkach.

4ARMY-TX-014ARMY-TX-01

Przeznaczenie

  • zespół L-S
  • uraz kręgosłupa
  • przeciążenie dolnych struktur kręgosłupa
  • nieprawidłowa postawa ciała
  • artroza
  • dyskopatia
  • rwa kulszowa
  • po zabiegach operacyjnych odcinka L-S

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód pasa Sposób dokonywania pomiaru
S 65 – 75 cm
M 75 – 85 cm
L 85 – 97 cm
XL 97 – 110 cm
2XL 110 – 125 cm
3XL 125 – 145 cm

Całkowita wysokość ortezy:
Przód
S – 3XL : 15 cm
Tył
S – 3XL : 26 cm

Galeria

4ARMY-TX-014ARMY-TX-014ARMY-TX-014ARMY-TX-014ARMY-TX-01

AKCESORIA/PRODUKTY DO STOSOWANIA RAZEM Z WYROBEM

Pelota termoformowana AM-PT

Pelota termoformowana AM-PT

DO POBRANIA

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.