TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

MILITARNA PRZEDNIO-TYLNA BIONICZNA ORTEZA KOLANA Z MECHANIZMEM SPRĘŻYNOWYM

Codziennie w pracy i na treningach dajesz z siebie 100%? Mimo tego, czujesz że to za mało i chcesz zwiększyć swoje fizjologiczne możliwości?
RAPTOR BIONIC 4Army to Twoja tajna broń!

KODY NFZ – H.03.05.00,H.03.05.01

Uszkodzenie kolana u spadochroniarzy

Spadochroniarstwo militarne na dużą skalę rozpoczęło się w 1940 roku. Pierwsze oficjalne zawody światowe w tej dziedzinie miały miejsce w 1951 roku i od tego momentu spadochroniarstwo uważane jest za dyscyplinę sportową. Jest ono jedną z najbardziej wymagających fizycznie i psychicznie dyscyplin, która znacząco obciąża organizm.

Na spadochroniarza działają znaczące siły podczas lądowania:

Działanie grawitacji, jako siły oddolnej, i nagłe uderzenie o ziemię, powoduje duże obciążenie stawów kończyny dolnej i kręgosłupa. W ogólnym zestawieniu obciążeń, to właśnie kończyny dolne i kręgosłup przejmują największe siły, dlatego są najbardziej narażone na urazy.

Wiatr, jako siła działająca bocznie, powoduje nieprawidłowe ustawienie nóg w trakcie lądowania, co może wiązać się z uszkodzeniem bądź zerwaniem więzadeł pobocznych (MCL, LCL) oraz więzadła przedniego kolana (ACL).

Ponadto, drgania występujące w trakcie lądowania, mają znaczący wpływ na rotacyjne ustawienie spadochroniarza, co często kończy się poważnymi urazami w obrębie kończyn dolnych i kręgosłupa.

Biomechanika lądowania spadochroniarza:

Biomechanika lądowania spadochroniarza:

Badania wskazują, że na 1000 skoków spadochroniarskichaż 20 kończy się poważnym urazem.

Do najczęstszych urazów wśród spadochroniarzy zaliczamy kontuzje i skręcenia stawów kolanowych. Najczęstszym uszkodzeniem kolana jest naderwanie bądź zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) oraz więzadeł pobocznych (MCL i LCL). Ogromne obciążenia, obejmujące staw, prowadzą do poważnych zmian zwyrodnieniowych, w tym osteoartrozy (OA). Poważne urazy kolana potrafią unieruchomić zawodowego żołnierza nawet na okres 40 tygodni. Tak długi okres rekonwalescencji i rehabilitacji powoduje trwałe zmniejszenie sprawności żołnierza i utrudnia powrót do pracy zawodowej.

REH4MAT, jako jedyna firma ortopedyczna w Polsce, otrzymała kod NCAGE: 2315H, który upoważnia ją do zaopatrywania wojsk NATO w swoje wyroby!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wykonaliśmy naszą niezawodną ortezę kolana RAPTOR BIONIC 4ARMY w wersji militarnej.
Orteza powstała z myślą o wszystkich osobach aktywnych, a także zawodowych żołnierzach, którzy pragną poprawić funkcjonalność swoich stawów kolanowych i zabezpieczyć je przed niebezpieczną kontuzją.

Charakterystyka produktu

RAPTOR BIONIC z grupy 4Army to coś więcej niż zwykła orteza ramowa kolana. Swoją innowacyjną bioniczną konstrukcję zawdzięcza zastosowaniu mechanizmu sprężynowego w zawiasach. Ma on na celu kumulację energii i przenoszenie obciążeń, wytwarzanych przez użytkownika w trakcie ruchu zgięciowego kolana, co znacząco odciąża staw kolanowy. W trakcie prostowania stawu, mechanizm wykorzystuje zmagazynowaną energię i wspomaga pracę prostowników kolana.

W rezultacie, orteza nie tylko stabilizuje staw kolanowy, ale dodatkowo zwiększa jego siłę i wytrzymałość.

W SPORCIE

W PRACY

W ŻYCIU CODZIENNYM

Orteza zwiększa siłę mięśnia czworogłowego uda, poprawiając jego pracę oraz amortyzuje staw i odciąża łąkotki. Nasza bioniczna orteza zwiększa stabilizację i wydajność stawu kolanowego podczas treningów sportowych. Nasza orteza działa jak amortyzator w Twoim samochodzie lub rowerze – redukuje nadmierny nacisk (kompresję) kolana, jednocześnie chroniąc go przed urazem. Orteza zwiększa siłę mięśniową i odporność stawu oraz zabezpiecza kolano przed urazem, spowodowanym działającymi nań siłami zewnętrznymi. U osób z przewlekłą lub pourazową niestabilnością, a także osteoartrozą stawu kolanowego, nasza bioniczna orteza poprawia stabilizację, zwiększając tym samym samodzielność pacjenta i poprawiając jakość jego życia.

Orteza kolana RAPTOR BIONIC 4Army, wykonana w wersji militarnej, posiada innowacyjne rozwiązania, pozwalające na stosowanie jej nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach!
Poprzez szereg technologicznych rozwiązań, orteza doskonale sprawdza się w zabezpieczeniu kolana w trakcie lotu spadochroniarskiego, którego wykonanie należy do jednych z najbardziej anatomicznie obciążających aktywności fizycznych.
Orteza RAPTOR BIONIC 4Army stawia opór siłom działającym na koślawe lub szpotawe kolano.

Jest to orteza czteropunktowa, wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco farbą proszkową.

4-PUNKTOWY SYSTEM PODPARCIA:

4P System
System 4 punktów podparcia jest dynamicznym, najskuteczniejszym ze znanych, systemem zaopatrzenia stawu kolanowego.
System 4 punktów podparcia

System ten został opracowany w celu redukcji napięcia i ochrony kolana i w ortezie.

RAPTOR BIONIC4Army rozkłada się następująco:

1-punkt przyłożony jest na przedniej stronie uda poprzez mocną aluminiową ramę.

2-punkt znajduje się na tylnej stronie łydki i oddziałuje na kończynę poprzez ramę.

3-punkt to taśma nadkolanowa zamocowana na tylnej stronie uda.

4-punkt to taśma mocująca na przedniej stronie podudzia, która wytwarza tzw. wstępne obciążenie (preload) na guzowatość kości piszczelowej (tuberositas tibiae) przesuwając kość piszczelową nieco do tyłu, co w efekcie daję zmniejszenie napięcia ACL.
Warte podkreślenia jest słowo “zmniejszenie” – a nie całkowicie redukuje,
co wiąże się z korzystnym wpływem małych fizjologicznych napięć na gojące się więzadło krzyżowe. Badania z wszczepionym do więzadła urządzeniem pomiarowym wykazały znaczne zmniejszenie napięcia więzadła i to zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej, w porównaniu

do kolana nie zaopatrzonego w aparat czteropunktowy.
Skuteczność tego typu aparatów jest niezaprzeczalna. Chronią one staw kolanowy
przed uszkodzeniem podczas aktywności codziennej i sportowej. Przed operacją minimalizuje się w ten sposób ryzyko dodatkowych uszkodzeń tkanek miękkich, a po zabiegu otrzymujemy zabezpieczenie przeszczepu na cały okres jego remodelingu/przebudowy (ok.12-18 miesięcy).

W trakcie rehabilitacji 4-punktowa stabilizacja pozwala na bardziej „agresywne leczenie” chroniąc więzadło wraz z osłabionym miejscem jego wszczepienia.
Badania kliniczne wskazują, że ortezy z systemem 4 punktów podparcia 4P pomagają chronić ACL przed rozciągnięciem. Zarówno podczas obciążania jak i nieobciążania nogi, aparaty
z systemem 4P znacząco zmniejszały napięcie ACL jako kontrreakcja w stosunku do sił skierowanych ku przodowi. Dla przykładu: w sytuacji obciążenia aparat systematycznie redukował napięcie więzadła krzyżowego przedniego o 50%.
Największymi zaletami ortez ortopedycznych z technologią 4P jest to że:

  1. zmniejszają one napięcie ACL, co jest szczególnie ważne w czasie rehabilitacji podczas remodelowania się przeszczepu,
  2. skracają one czas przebywania stawu w pozycji submaksymalnego wyprostu lub w tzw. pozycji „niebezpiecznej”,
  3. zwiększają siłę nacisku na piszczel ku tyłowi, aby zapobiec jej przedniemu przesunięciu,
  4. eliminują szok wyprostny odczuwany przez pacjenta w ostatniej fazie wyprostu kolana,
    w 100% zapobiegają zerwaniu więzadeł ACL.

 

   1. Właściwości redukujące napięcia ACL naszych ortez z

technologią 4P

   1. , są istotne w procesie rehabilitacji oraz całego okresu remodelingu, czyli naturalnej przebudowy przeszczepu ACL. Poprzez stosowanie ortez z

systemem 4-punktowym

   1. uzyskujemy też zdecydowaną redukcję potencjalnego luzu przeszczepu, szczególnie w przypadkach intensywnej rehabilitacji i treningu. Ortezy te stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Konstrukcja ortezy RAPTOR BIONIC 4Army:

1. Dodatkowo wzmocniona przednio-tylna rama ortezy została wykonana z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie, gwarantuje to najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. W celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.

RAPTOR BIONIC 4Army

2. Wewnętrzna miękka wyściółka ramy została wykonana z pianki komfortowej Active3D™, posiadającej doskonałe właściwości tłumiące i wodoodporne.

RAPTOR BIONIC 4Army

3. W ortezie zamontowano pięć pasów stabilizujących, wyposażonych w poduszki antymigracyjne z silikonem, stanowiące dodatkowe wsparcie i zapobiegające przesuwaniu się ortezy na kończynie.

RAPTOR BIONIC 4Army

Active3D™ to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Ze względu na te właściwości doskonale nadaje się do konstruowania specjalistycznych ortez ortopedycznych. Surowiec może posiadać różnego typu okładziny zewnętrzne, z okładzinami o funkcjach samoszczepnych łącznie. Posiada właściwości termoformowania, dzięki czemu można mu nadać kształty i funkcjonalność niezbędną do wykonania danego typu ortezy.

Surowiec wodoodporny

Nasza orteza kolana RAPTOR BIONIC 4Army została poddana testom na szkodliwe działanie słonej wody i zdała je wzorowo!

 Dzięki temu, naszą militarną ortezę możesz swobodnie stosować nawet

w najbardziej ekstremalnych warunkach!


ZALETY RAPTOR BIONIC 4Army:

Przeznaczenie RAPTOR BIONIC 4Army

1. Umiarkowana lub ciężka niestabilność ACL, PCL, MCL i LCL,
2. Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł ACL lub PCL,
3. Urazy kombinowane ACL/PCL,
4. Uszkodzenie łąkotek
5. Przeprost stawu kolanowego,

Tabela rozmiarowa

Rozmiar (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki Sposób dokonywania pomiaru
S 40 – 44 cm 30 – 34 cm Sposób dokonywania pomiaru
M 44 – 48 cm 34 – 38 cm
L 48 – 52 cm 38 – 42 cm
XL 52 – 56 cm 42 – 46 cm

Występuje jako prawy / lewy.

Całkowita długość ortezy:
S – XL: 39 cm

ELEMENTY ZAMIENNE

– komplet osłon 3D
– komplet osłon 3D i pasków obwodowych

KODY NFZ – H.03.05.00,H.03.05.01

DO POBRANIA

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.