TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

MILITARNA WYSOKA ORTEZA TUŁOWIA

Ból dolnego odcinka kręgosłupa (Low Back Pain), potocznie zwanym bólem krzyża, spowodowany jest dolegliwościami bólowymi w obrębie mięśni, nerwów i więzadeł kręgosłupa lędźwiowego oraz jego kręgów. Na ból krzyża pracujemy całe życie i rzadko związany jest on z jednorazowym urazem. Najczęściej, powodują go długoletnie, powtarzające się mikrourazy tkanek, będące wynikiem utrzymywania określonych, niekorzystnych dla kręgosłupa, pozycji takich jak: siedzenie, stanie, skręcanie i zginanie kręgosłupa.

Do grup największego ryzyka należą osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną i właśnie dla tych użytkowników powstała dodatkowo wzmocniona wysoka orteza kręgosłupa 4ARMY-TX-03.

4ARMY-TX-03

Nasza militarna orteza kręgosłupa 4ARMY-TX-03 doskonale stabilizuje i odciąża mocno przeciążony odcinek piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa. Została wykonana z wyjątkowo wytrzymałych surowców, odpowiednich dla najbardziej wymagających użytkowników.

4ARMY-TX-03

Orteza 4ARMY-TX-03 to anatomiczna wysoka orteza kręgosłupa wykonana ze wzmocnionego surowca ProFit™, charakteryzującego się dużą wytrzymałością, miękkością i wysoką elastycznością, co zdecydowanie ułatwia przyleganie wyrobu do tułowia i gwarantuje właściwą kompresję zabezpieczonej części ciała.

ProFit™ to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny. Materiał odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Zapewnia również utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Struktura surowca ProFit™ gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. ProFit™ jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.

Orteza posiada pasy dociągowe wykonane z gumy ortopedycznej AirRubber™ oraz tylną pelotę wykonaną z tworzywa.

AirRubber™ charakteryzuje się przewiewnością oraz jednokierunkową elastycznością oraz uzyskaną w procesie dziania perforacją. Otworki pozwalają na łatwiejsze oddychanie skóry co poprawia komfort użytkowania wyrobu i ułatwia odprowadzanie potu od ciała pacjenta. Dodatkowo sploty gumy przy większej kompresji wyrobu wykonują jej delikatny mikromasaż. Guma ortopedyczna jest surowcem bardzo przyjaznym dla skóry.

Militarna wysoka orteza 4ARMY-TX-03 to lekko elastyczna orteza kręgosłupa, która poprawia postawę użytkownika, zmniejszając tym samym nadmierną kifozę piersiową i odciążając kręgi. Została wyposażona w anatomicznie wyprofilowane stalki aluminiowe, które przejmują na siebie część sił działających na kręgosłup, odciążając tym samym kręgi i wszystkie przykręgosłupowe tkanki miękkie. Konstrukcja ortezy i specjalistyczne podpaszki pełnią rolę prosto trzymacza, który wymusza na użytkowniczce utrzymanie prawidłowej postawy ciała i zapobiega zaokrąglaniu pleców. To z kolei, „uwalnia” klatkę piersiową i zapewnia prawidłową pracę układu oddechowo-krążeniowego.

4ARMY-TX-03

Orteza doskonale zwiększa ciśnienie jamy brzusznej, powodując tym samym zmniejszenie obciążenia dysków kręgosłupa.

zmniejszenie obciążenia dysków kręgosłupa

Użytkowanie militarnej ortezy 4ARMY-SK-03 w codziennych aktywnościach, pozwala na przeniesienie sił obciążających struktury kręgosłupa na aluminiowe stalki. Dzięki temu, kręgi, więzadła i mięśnie przyjmują na siebie znacznie mniejszy ciężar i nie dochodzi do niekorzystnych zmian, w tym złamań kompresyjnych kręgosłupa.

4ARMY-TX-03

Przeznaczenie

  • osteoporotyczne złamania kręgosłupa
  • sklinowacenie kręgów
  • ostre zespoły bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym
  • dyskopatia wielopoziomowa
  • niestabilność kręgosłupa
  • kręgozmyk lędźwiowego
  • rwa kulszowa
  • zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i piersiowym
  • po zabiegach operacyjnych (ortopedia, neurochirurgia)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód pasa Odległość odTh3 do kości ogonowej Sposób dokonywania pomiaru
S 65 – 75 cm 45 – 48 cm Sposób dokonywania pomiaruSposób dokonywania pomiaru
M 75 – 85 cm 48 – 51 cm
L 85 – 97 cm 51 – 54 cm
XL 97 – 110 cm 54 – 57 cm
2XL 110 – 125 cm 57 – 60 cm
3XL 125 – 145 cm

Całkowita wysokość ortezy:
Przód
S – 3XL : 20 cm

Galeria

4ARMY-TX-034ARMY-TX-034ARMY-TX-034ARMY-TX-034ARMY-TX-03

4ARMY-TX-034ARMY-TX-034ARMY-TX-034ARMY-TX-03

AKCESORIA/PRODUKTY DO STOSOWANIA RAZEM Z WYROBEM

Pelota termoformowana AM-PT

Pelota termoformowana AM-PT

DO POBRANIA

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

CE MD Wyrób Medyczny klasy I zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017r. w sprawie wyrobów medycznych.

PRODUCENT / PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: REH4MAT Sp. z o.o.